Конкурс за стипендии за студиски престој во земјите членки на CEEPUS Програмата

Република Македонија како потписник на Договорот помеѓу Република Албанија, Република Австрија, Република Бугарија, Босна и Херцеговина, Република Хрватска, Република

Пријави се за платена стручна пракса!

На пракса преку ИАЕСТЕ Македонија може да аплицираат сите редовни студенти кои се на додипломски или постдипломски студии на

Повик за пријавување за академски стипендии за граѓанското општество

Отворен е повикот за академските стипендии за граѓанското општество – АСГО“ (Civil Society Scholar Awards – CSSA) кои ја

Натпревар во ораторство на УКЛО Битола

Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола, во пресрет на Денот на основањето на УКЛО, на 24 април 2018 година,

Отворен повик за стипендии на универзитети од шангајската листа!

Министерството за образование и наука https://www.viagrageneriquefr24.com/viagra-prix-france-legal/ информира дека во тек се конкурсите за доделување на стипендии за граѓаните на

Фондацијата Конрад Аденауер, водена и посветена од принципите на првиот Федерален канцелар на Германија, е политичка фондација која оперира

Промовирана песната со која Македонија ќе учествува на Евровизија 2018

Денес беше промовирана песната и спотот на Eye Cue, нашите претставници на овогодинешната Евровизија. Lost and Found е песната која

Измени со Кембриџ програмата, втор странски јазик во основното образование!

Од областа на образованието, министрите на денешната владина седница ја разгледаа и ја усвоија информацијата за одложена имплементација на

Изведба на „Македонско девојче“ од хор во Јордан (ВИДЕО)

Една од најпознатите песни на Јонче Христовски, „Македонско девојче“, како дел од репертоарот на музичкиот ансамбл „Дозан ва автар“

На Меѓународниот Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Битола отворена изложба „Русите во Македонија (1920-1940)“

Вечерва на Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Битола беше отворена изложбата „Русите во Македонија (1920-1940)“.   Амбасадорот

Mobile Sliding Menu