Category: Забава

Погледнете го феноменалниот настап на германскиот пар на Олимписките игри! (Видео)

Аљона Савченко и Бруно Масот се претставниците на Германија во уметничко лизгање во двојки на овогодинешните Зимски Олимписки Игри. 

Денот на раѓање го oпишува вашиот карактер!

Како што астрологијата и нумерологијата ги опишуваат некои карактеристики на личноста, тоа може да го прикажат и деновите во

Како Британецот Џејсон го помина својот престој во Скопје?

Студентот Џејсон Билам е британец на возраст од 21 година. Тој патува и на својот you tube профил објавува

Браво за Пандев, спортскиот комплекс во Струмица во завршна фаза!

Спортскиот комплекс во Струмица на Академија Пандев се гради според италијански стандарди.     Фудбалерите ќе имаат се што ќе

Како овој годишен одмор го поминаа Срби во Северна Кореја!

Во турата која за првпат е организирана од Србија учествувале 11 српски државјани, а за српски Курир тие откриваат

Mobile Sliding Menu