Трејлер на најновата македонска серија “На терапија” – ВИДЕО

In Култура

Никола Ристановски како д-р Терзиев, Јелена Јованова во улогата на Милена, Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска во улогата на неговата сопруга Зана – се овие ликови, кои ќе играат во новата македонска ТВ серија На терапија.

 

Ангела Димитрова во улогата на тинејџерката и пливачка Ивана, Тони Наумовски во улогата на војникот Владо, Амернис Нокшиќи во улога на Ана Терзиева, сопругата на д-р Терзиев и Бедија Беговска во улогата на психотерапевтот д-р Вера Арсиќ се останатите ликови кои се дел од долгоочекуваниот сериски хит.

“На терапија” започнува со емитување на 18-ти септември на Телевизија Сител.

You may also read!

Странците во Германија се помалку платени од Германците

Иако имаат исти квалификации и работат иста работа, странците во Германија по правило имаат помала плата од Германците, а

Read More...

Стипендии за студирање во Франција

Конкурсот е отворен за кандидати кои се заинтересирани да следат студии во Франција, на ниво Мастер или Докторат. Стипендијата ги покрива

Read More...

Kонкурс за Интеруниверзитетски магистерски студии по дипломатија и меѓународни односи

Амбасадата на Кралство Шпанија во Скопје информира дека Министерството за надворешни работи и соработка на Кралството Шпанија објави конкурс

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu