Погледнете го феноменалниот настап на германскиот пар на Олимписките игри! (Видео)

In Забава

Аљона Савченко и Бруно Масот се претставниците на Германија во уметничко лизгање во двојки на овогодинешните Зимски Олимписки Игри. 

 

Тие цело време беа четврти на листата по кратката програма, но се случи нешто неочекувано.

Нивниот последен повеќе од брилијантен настап, со ниту една грешка, ги фасцинира сите, па, талентираните Германци избија на водечката позиција на табелата.

Ваквата неверојатна изведба им донесе рекордни 159.31 поени и стигнаа до победнички резултат од 235.90 поени. Закитени со злато, тие уште по самиот настап не можеа да ја скријат возбудата и среќата.

Во продолжение погледнете го видеото..

 

 

You may also read!

Конкурс за стипендии за студиски престој во земјите членки на CEEPUS Програмата

Република Македонија како потписник на Договорот помеѓу Република Албанија, Република Австрија, Република Бугарија, Босна и Херцеговина, Република Хрватска, Република

Read More...

Пријави се за платена стручна пракса!

На пракса преку ИАЕСТЕ Македонија може да аплицираат сите редовни студенти кои https://www.viagrageneriquefr24.com/viagra-prix-montreal/ се на додипломски или постдипломски студии

Read More...

Повик за пријавување за академски стипендии за граѓанското општество

Отворен е повикот за академските стипендии за граѓанското општество – АСГО“ (Civil Society Scholar Awards – CSSA) кои ја

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu