Category: Занимливости

Анкета: Интернет пазарувањето во алкохолизирана состојба “вреди” милиони за економијата на САД

Постојат многу истражувања за купувањето онлајн, но еден од пропуштените трендови е износот на пари што луѓето го трошат

Несекојдневна глетка од срни на Шар Планина (Видео)

Благодарениe на совесните лoвечки друштва, Шар Планина станува се поголем дом на се повеќе диви животни. Членовите на ловечките друштва

Несекојдневна глетка: Шар Планина преполна со мечиња (ВИДЕО)

Благодарениe на совесните лoвечки друштва, Шар Планина станува се поголем дом на се повеќе мечиња. Како доказ за тоа е

НАСА нуди 14.000 фунти за доброволци кои би сакале да лежат два месеци во кревет

  Ако мислите дека е потребно да сте доктор по физички науки за да можете да работите во НАСА, размислете

Слушнете го битолското девојче со ангелски глас – Јована Здравевска (13)

  Јована Здравевска, која има само 13 години и учи во ОУ “Даме Груев”-Битола, веќе подолго време со својот златен

Истражувањата покажуваат: Mажите со брада се попривлечни за жените

 Според една студија повеќето жени би излегле на состанок со мажи кои имаат брада, но не преголема. Во оваа студија,

Зошто и кои се 12-те најдобри зоолошки градини во светот?

Во зоолошките градини можеме да видиме животни кои инаку никогаш не би можеле онака да ги видиме. Во нив

Дигитализација на Св.Софија во Охрид (видео)

Еден од најрепрезентативните споменици на културата во Македонија, катедралната црква Св. Софија е дигитално документирана. Документирањето на екстериерот и ентериерот

Кои се 15-те најкул студентски домови во светот? (Галерија)

Погледнете ја листата на 15те најкул студентски домови во светот: 1. Колегиате (Collegiate), Лисабон, Португалија Иако Колегиате Маркес де Помпал од

Со која песна Тодевска ќе настапи на евровизија 2019? (Видео)

  Тамара Тодевска со песната „Proud“ ќе ја претставува нашата земја оваа година на Евровизија која се одржува во Израел.   Пејачката

Mobile Sliding Menu