Category: Живот и стил

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Loading...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Loading...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Loading...

Зошто треба да купувате искуства, а не предмети

Паметно потрошени пари се оние со кои купувате доживувања и време, а не предмети. Голем број истражувања покажуваат дека кај

Loading...

Студент си испринтал 3D протеза и си ги исправил забите за само 60 долари

Студент на Институтот за технологија во Ну Џерси направил свои пластични протези користејќи 3D печатач, 60 долари за материјали

Loading...

Чучњевите се мајка на сите вежби: Добри се за срцето, ги затегнуваат нозете, спречуваат стареење! (ВИДЕО)

Слаби нозе значат слабо срце. Ако сакате секогаш срцето да ви работи како саат, уште од денес почнете да

Loading...

Овие книги би требало да ги прочитате барем еднаш во животот

1984, Џорџ Орвел Орвел во оваа книга ги истражува прашањата на цензурата, пропагандата и индивидуализмот, кога протагонистот се бори да

Loading...

Андреа Бочели повторно измами солзи: Сними емотивен дует со својот син (Видео)

Италијанскиот тенор Андреа Бочели е еден од најпознатите оперски пејачи, како во Италија така и во светот. Неодамна своите

Loading...

Прво место во применета математика за Јована Танчевска – ученик од Битола

Применетата математика е гранка од математиката која се занимава со математички методи кои наоѓаат примена во науката, инженерството, бизнисот,

Loading...

Што се случуваше на покривот на Нотр Дам 4 дена пред да се запали?

Во четвртокот - само неколку дена пред историската катедрала во Париз, Франција да биде зафатена од огромен пожар -

Loading...

Mobile Sliding Menu