Author: Али Мемедов

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Loading...

Чучњевите се мајка на сите вежби: Добри се за срцето, ги затегнуваат нозете, спречуваат стареење! (ВИДЕО)

Слаби нозе значат слабо срце. Ако сакате секогаш срцето да ви работи како саат, уште од денес почнете да

Loading...

Научници вбризгале човечки гени во мозоците на мајмуни и ги направиле поинтелигентни

Научници од Кина ставиле човечки гени во мозоците на мајмуни – експеримент кој, според најновата студија, се чини дека

Loading...

Нов систем на работа во училиштата во Србија

Едносменска работа во училиштата, пилот проектот кој е најавен за 1 септември 2019 година, во суштина нема да донесе

Loading...

Во внатрешноста на гробницата во Египет стара 4.400 години (Видео)

Гробницата припаѓала на племето Khuwy од времето на петтата династија на стар Египет. На ѕидовите се нацртани шарени релјефи

Loading...

Како до полесен пристап до работа за лицата од ранливите категории?

Првичните резултати од проектот „Учи, работи, биди продуктивен“, наменет за лицата од ранливи категории, имплементиран од страна на Лоотус

Loading...

Заборавете на Бали и Миконос: Овој антички пристанишен град во Турција е ново жариште на луксузот

Овој луксузен град во Турција ќе ве натера да заборавите на Бали и Миконос Овој пристанишен град е наречен ,,Турски

Loading...

МОН: Доделување парични награди за освоени високи места на државни натпревари

Министерството за образование и наука информира дека за освоено прво место на натпревар на државно ниво организиран од акредитирано

Loading...

Несекојдневна глетка: Шар Планина преполна со мечиња (ВИДЕО)

Благодарениe на совесните лoвечки друштва, Шар Планина станува се поголем дом на се повеќе мечиња. Како доказ за тоа е

Loading...

Што работи централната банка и што значи тоа за Вашиот секојдневен живот?

  Народната банка од денеска започнува со објавување на серијалот кратки едукативни текстови „Економија за секого“, а серијалот, како што

Loading...

Mobile Sliding Menu