Кои можности ги нуди САД и за македонските студенти?

In Конкурси
Loading...
Дознај повеќе за единствените можности што се нудат за студирање во високо образовните установи во САД.  Советниците за образование лоцирани во Американските Катчиња во Скопје и Битола се дел од глобалната мрежа на Стејт Департментот на САД  EducationUSA; и истите нудат бесплатни индивидуални или групни сесии со точни, сеопфатни и тековни информации за да ви помогнат на вас и вашето семејство во спроведување и подготвка за студирање во САД.
Image of a female student studying

Школарини

Откријте различни образовни и професионални програми за размена, спонзорирани од Владата на САД.

Image of professional men and women who are part of our team.

Алумни

Придружете се на Меѓународната алумни заедница, веб-страница за сегашните и идните лидери кои биле дел од програми за размена, спонзорирани од Владата на САД.

Image of student standing in front of a chalkboard with question marks written on the board

Програма за учење на англискиот јазик

Предавај и учи англиски како странски јазик, истражи ја американската култура и иницирај разговори на англиски јазик во глобалната заедница за учење.

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu