Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

In Живот и стил
Loading...
Целиот проект го започнале пред седум
Advertisement
години со само 12 билки, пренесува Klix.ba.

Тие тврдат дека со своите производи успеале да излечат осум зависници, а марихуаната ја одгледуваат за да лечат луѓе од болести како што се рак и епилепсија.

,,Работевме со неколку луѓе зависни од алкохол, цигари и некоја врста на дрога. Успеавме да ги излечиме, сите се чувствуваат многу подобро. Ние сме многу поуспешни од организациите за анонимни алкохоличари“, изјави една од калуѓерките.

Таа марихуаната ја нарекува чудесна билка која лечи на посебен начин.

,,На светот полека сѐ повеќе му се отвара идејата да го користи канабисот како лек, а не како опасна дрога“, рече таа.

За нив има снимено и документарен филм, а тие се надеваат дека ќе успеат во борбата против законот кој забранува користење на марихуана.

Loading...

You may also read!

Кои професори добија финансиски средства за објавени трудови во списанија со импакт фактор?

Во продолжение Ви го презентираме списокот на домашни професори/научници кои од страна на Министерството за образование и наука добија

Read More...

Реакција на НАкС за повикот од ректорите да се формира синдикат за вработените во високото образование

Независниот академски синдикат (НАкС) денеска реагираше на барањето од ректорите на УКИМ и УКЛО да се формира синдикат на

Read More...

Иста држава, различни аршини! По кој критериум еден редовен професор добива 36.000, а друг 122.000 ден. плата?

Има огромни разлики меѓу платите на вработените на јавните универзитети, кои, пак, се финансирани нетранспарентно, немаат усогласени правилници со

Read More...

Mobile Sliding Menu