Трејлер на најновата македонска серија “На терапија” – ВИДЕО

In Култура

Никола Ристановски како д-р Терзиев, Јелена Јованова во улогата на Милена, Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска во улогата на неговата сопруга Зана – се овие ликови, кои ќе играат во новата македонска ТВ серија На терапија.

 

Ангела Димитрова во улогата на тинејџерката и пливачка Ивана, Тони Наумовски во улогата на војникот Владо, Амернис Нокшиќи во улога на Ана Терзиева, сопругата на д-р Терзиев и Бедија Беговска во улогата на психотерапевтот д-р Вера Арсиќ се останатите ликови кои се дел од долгоочекуваниот сериски хит.

“На терапија” започнува со емитување на 18-ти септември на Телевизија Сител.

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu