Студентскиот парламент при УКИМ со скандалозна паралелна веб страна!

In Високо образование

Овие слики се направени на 05.09.2017 година. Колку долго скандалозната содржина постоела на оваа страна паралелна на официјалната http://spukm.org/ не е јасно.

 

Паралелната неофицијалната Интернет страна на студентскиот парламент при УКИМ е http://www.spukm.org.mk

 

Јавно ги повикуваме претставниците на СПУКМ да превземат мерки за злоупотреба на нивното официјално лого.

 

 

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu