Стипендии за летна школа по словачки јазик

In Конкурси
Loading...
Министерството за образование и наука информира дека во тек е јавен повик за доделување на стипендии за учество на 55-та Летна школа по словачки јазик и култура, што ќе се одржи во периодот од 4 август до 24 август 2019 година на Филолошкиот факултет при Универзитетот “Коменски“ во Братислава.

Повеќе информации можат да се обезбедат на
https://fphil.uniba.sk/katedry-a-odborne-pracoviska/sas/info-sas-2019/informacie-o-letnej-skole/

Апликациите можат да се поднесат во периодот од 15 март до 15 мај 2019 година, при што мора да имаат соодветен код обезбеден од страна на Амбасадата на Република Словачка.

Извор: МОН

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Mobile Sliding Menu