Стипендии за двојни мастер студии во Будимпешта и Шангај

In Конкурси
Loading...

Програмата на Централно – Источна Европа за финансиско и економско лидерство, поддржана од Народната банка на Унгарија покренува иницијатива за доделување на 20 стипендии годишно за последипломски МБА студии на Универзитетот Корвинус во Будимпешта во соработка со Универзитетот Фудан од Шангај со добивање на двојна диплома(MSc) .

Стипендијата изнесува 11.900 евра или 900.000 ХУФ месечно и во неа се вклучени трошоци за наставни материјали, за исхрана за време на интензивните викенди и сите трошоци за меѓународните недели, како и патните и трошоците за сместување во Шангај.
Народната банка на Унгарија обезбедува стипендии за целосното траење на студиите, а за повеќе информации посетете ја веб страницата www.fudan-corvinus-mba.uni-corvinus.hu
Подетални информации за оваа иницијатива може да се најдат и во приложената брошура и на Facebook страницата – facebook.com/fudancorvinusmba.

Заинтересираните кандидати за аплицирање за оваа стипендија потребно е да стапат во контакт лично со Mr. Levente Horváth, Director of the Project Center, horvathle@mnb.hu, или на тел: +36-30-318-6726 и Ms. Viktória Horváth, Program Coordinator, viktoria.horvath@uni-corvinus.hu, или на тел: +36-30-429-6806.
Крајниот рок за аплицирање за идната академска година е 20 мај 2019 година.

Извор: МОН

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Mobile Sliding Menu