Погледнете го феноменалниот настап на германскиот пар на Олимписките игри! (Видео)

In Забава
Loading...

Аљона Савченко и Бруно Масот се претставниците на Германија во уметничко лизгање во двојки на овогодинешните Зимски Олимписки Игри. 

 

Тие цело време беа четврти на листата по кратката програма, но се случи нешто неочекувано.

Нивниот последен повеќе од брилијантен настап, со ниту една грешка, ги фасцинира сите, па, талентираните Германци избија на водечката позиција на табелата.

Ваквата неверојатна изведба им донесе рекордни 159.31 поени и стигнаа до победнички резултат од 235.90 поени. Закитени со злато, тие уште по самиот настап не можеа да ја скријат возбудата и среќата.

Во продолжение погледнете го видеото..

 

 
Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu