Погледнете го феноменалниот настап на германскиот пар на Олимписките игри! (Видео)

In Забава

Аљона Савченко и Бруно Масот се претставниците на Германија во уметничко лизгање во двојки на овогодинешните Зимски Олимписки Игри. 

 

Тие цело време беа четврти на листата по кратката програма, но се случи нешто неочекувано.

Нивниот последен повеќе од брилијантен настап, со ниту една грешка, ги фасцинира сите, па, талентираните Германци избија на водечката позиција на табелата.

Ваквата неверојатна изведба им донесе рекордни 159.31 поени и стигнаа до победнички резултат од 235.90 поени. Закитени со злато, тие уште по самиот настап не можеа да ја скријат возбудата и среќата.

Во продолжение погледнете го видеото..

 

 

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu