НЕВЕРОЈАТНО – ИСЧЕЗНА РЕКА СТАРА 300 ГОДИНИ

In Политика
Loading...
За само  четири дена во Канада исчезна од мапата реката Силмс. Оваа река постоеше цели 300 години. Според Business Insider на нејзино место денес се наоѓа празно и суво корито. Причината за исчезнувањето е заради климатските промени, топењето на мразот и поместувањето на глечерот. Според Nature се очекува оваа судбина да ја имаат и реки од други подрачја.

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu