На кои студиски програми може да се запишете на магистерски и докторски студии на УКИМ?

In Конкурси, Образование

Како што објави Универзитетот Св. Кирил и Методиј – Скопје, во прилог Ви ги пренесуваме:

 

Конкурс за упис на студенти на втор циклус на студии за академската 2017/2018 година

 

 

Конкурс за упис на студенти на трет циклус на студии за академската 2017/2018 година

 

 

 

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu