Направен најмалиот телефон на светот, должина 6см !

In Истражување и развој

Со екран од 2,45 инчи и должина од 6 см, е паметниот телефон кој го произведе компанијата Unihertz со што званично е најмал телефон во својата категорија.

Под називот Jelly овој паметен телефон  во продажба ќе се најде веќе од половината на 2017 година и ќе чини само 60 американски долари.

Иако е многу мал, Jelly ги има сите функции што ги поседуваат и другите паметни телефони со нормална големина. Има предна камера од 2 МР и задна камера од 8 МР, со АНДРОИД систем.

Jelly може да ви се “загуби” во џебот, а се прави во 3 бои: бела, црна и сина.

 

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu