Мерцедес конструира луксузна јахта вредна 1,7 милион $ која може да ја купат само 10 мина во светот

In Истражување и развој

Мерцедес-Бенз е познат по неговите луксузни коли, но компанијата е исто позната и по луксузните јахти кои беа претставени на саемот за јахти во Монако.

Еве погледнете поблиску за какво превозно средство станува збор!

Повеќе информации на линкот.

 

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu