“Колку ти вреди советот, толку ти е убава душата”

In Од мој агол
Loading...
Добиените совети често се добронамерни. Советите на искусните кријат скапоцено искуство, пребродена тага, скршено срце, солза скитник и нова личност збогатена со искуство повеќе.

Родителските совети секогаш се топли, танцуваат со ветрецот за подобро утре, со песна за среќна иднина.

Во морето од поговорки, совети, гатанки, сепак постојат бисерни зборови кои составуваат совет проткаен кој како памук спие на душата.

Не дозволувај да те скршат, биди силен, биди тоа што навистина си. Секое твое премолчување за да не заштитиш од срам е твој испиен отров, а наша емотивна шлаканица.

За некого клише, за некој ветер во грб. Ветер кој ќе го носи на виорот на самодовербата, ветер засилен со моторот на поддршката и крилата на храбрите потези.

Од мој агол – Даниела Ангелова

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Mobile Sliding Menu