Кои се наградените на Златна Буба Мара на популарноста 2018?

In Политика
Loading...

„ВИП арената Борис Трајковски“ вчера вечерта беше местото каде публиката ја забавуваа бројни личности од јавниот живот во земјава но и од регионот.

Таму се одржа 21-то издание на „Златна бубамара на популарноста“ популарното сатирично – музичко шоу.

Академијата на Златна бубамара додели награди во 23 категории на познати личности од забавата,спортот, културата во Македонија и на Балканот.

Листата на наградени:

 • Албум на годината 2017 – Град за љубов, Дани
 • Најпопуларен плех оркестар 2017 – Агушеви
 • Најпопуларна балканска група – Дубиоза Колектив
 • Телевизиски проект на годината 2017 – Пат до успехот
 • 70 години јубилеј Светска галерија на карикатури Остен
 • Награда за животно дело – Октет Македонија
 • Комерцијален видео спот – НЛБ Тутунска Банка
 • Мултимедијален уметник – Тијана Дапчевиќ
 • Награда за трајни музички вредности – Маја Оџаклиевска
 • Животно cialis дело – Дадо Топиќ
 • Филм на годината 2017 – Исцелител
 • Актерско откритие на годината 2017 – Благој Веселинов
 • Актер на годината 2017 – Александар Микиќ
 • Најпопуларна ТВ серија 2017 – Фамилија Марковски
 • Актерка на годината 2017 – Нина Деан
 • Музички видео спот на годината 2017 – Терориста, Слаткаристика
 • Интернационален успех 2017 – Марко Маринковиќ Слаткар
 • 40 години јубилеј Стоби флипс – Витаминка
 • Театарска претстава на годината 2017 – Вардарски пастуви
 • Спортски херои – Најпопуларен спортски клуб Р.К. Вардар
 • ТВ забавна сатирична емисија 2017 – Фчерашни новости
 • Трајни музички вредности – Нови фосили
 • Најпопуларна ТВ серија 2017 – Инсајдер
 • ТВ емисија на годината 2017 – Еден на еден
 • Концерт на годината 2017 – Меморијa
 • Мјузикл на годината 2017 – Мама Миа МНТ

извор:скопјеинфо.мк

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu