Како Британецот Џејсон го помина својот престој во Скопје?

In Забава
Loading...

Студентот Џејсон Билам е британец на возраст од 21 година. Тој патува и на својот you tube профил објавува видеа од местата кои што ги посетил. Едно од нив е и Скопје.

 

Ова лето Џејсон Билам беше во Скопје. За македонскиот главен град вели дека се чувствува нешто старо во него. Во своето видео посветува внимание на градбите, архитектурата и историјата на градот. Погледнете тука:

Loading...

You may also read!

Иста држава, различни аршини! По кој критериум еден редовен професор добива 36.000, а друг 122.000 ден. плата?

Има огромни разлики меѓу платите на вработените на јавните универзитети, кои, пак, се финансирани нетранспарентно, немаат усогласени правилници со

Read More...

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu