Заборавете на Бали и Миконос: Овој антички пристанишен град во Турција е ново жариште на луксузот

In Живот и стил
Shutterstock
Loading...

Овој луксузен град во Турција ќе ве натера да заборавите на Бали и Миконос

Овој пристанишен град е наречен ,,Турски Сен Тропе” поради своите луксузни хотели, плажи, клубови, храна и изобилството од луксузни јахти кои пловат низ тиркизната вода.

Getty images

Приморскиот град Бодрум во Турција е луксузна туристичка дестинација која топло ви ја препорачуваме за ова лето. Списанијата ,,Condé Nast Traveler” и ,,Bloomberg” го прогласија Бодрум за едно од најдобрите места за патување во 2019 година. Публикацијата ги посочи неодамнешните отварања на луксузни хотели и објекти.

Getty images

,,Прекрасни базени со поглед на Егејското море, ноќни клубови посетени од многу славни личности, спа центри и бањи, се само дел од нештата кои ја прават оваа дестинација толку посебна, но и добра алтернатива за Сен Тропе и Миконос”, напиша списанието Блумберг за Бодрум.

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Mobile Sliding Menu