Заборавете на Бали и Миконос: Овој антички пристанишен град во Турција е ново жариште на луксузот

In Живот и стил
Shutterstock

Овој луксузен град во Турција ќе ве натера да заборавите на Бали и Миконос

Овој пристанишен град е наречен ,,Турски Сен Тропе” поради своите луксузни хотели, плажи, клубови, храна и изобилството од луксузни јахти кои пловат низ тиркизната вода.

Getty images

Приморскиот град Бодрум во Турција е луксузна туристичка дестинација која топло ви ја препорачуваме за ова лето. Списанијата ,,Condé Nast Traveler” и ,,Bloomberg” го прогласија Бодрум за едно од најдобрите места за патување во 2019 година. Публикацијата ги посочи неодамнешните отварања на луксузни хотели и објекти.

Getty images

,,Прекрасни базени со поглед на Егејското море, ноќни клубови посетени од многу славни личности, спа центри и бањи, се само дел од нештата кои ја прават оваа дестинација толку посебна, но и добра алтернатива за Сен Тропе и Миконос”, напиша списанието Блумберг за Бодрум.

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Mobile Sliding Menu