ВТОР УПИСЕН РОК НА ФАКУЛТЕТИТЕ

In Високо образование, Образование
Loading...
Универзитет “Св. Кирил и Методиј” – Скопје

На универзитетот “Св. Кирил и Методиј” – Скопје, вториот уписен рок за пријавување е 04.09.2017 година, Објавување на прелиминарна ранг листа на 06.09.2017 година, Објавување на конечна ранг листа е на 11.09.2017 година, и Запишување на кандидатите на 13 и 14.09.2017 година.

 

Универзитет “Св. Климент Охридски” – Битола

На универзитетот “Св. Климент Охридски” – Битола, вториот уписен рок за пријавување е 01 и 04.09.2017 година, Објавување на прелиминарна ранг листа на 05.09.2017 година, Објавување на конечна ранг листа е на 7.09.2017 година, и Запишување на кандидатите на 12 и 13.09.2017 година.

 

На универзитетот “Гоце Делчев” – Штип, вториот уписен рок за пријавување е 24 и 25.08.2017 година, Објавување на прелиминарна ранг листа на 31.08.2017 година, Објавување на конечна ранг листа е на 02.09.2017 година, и Запишување на кандидатите на 04 и 05.09.2017 година.

 

 

 

 

 

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu