Браво за Пандев, спортскиот комплекс во Струмица во завршна фаза!

In Забава
Loading...

Спортскиот комплекс во Струмица на Академија Пандев се гради според италијански стандарди.

 

 

Фудбалерите ќе имаат се што ќе им биде потребно на располагање, а теренот кој се подготвува ќе биде со вештачка трева и ќе има трибина од околу 400 места.

 

 

Во придружните објекти ќе има апартмани, теретани, сауни, базени… наменети за спортистите. Струмица како град со комплексот на Пандев ќе добие многу, а исто така и фудбалерите, кои ќе може да ги одработуваат своите подготовки во свој град. 

 

 

Комплексот на Пандев е лоциран веднаш до салата „Парк“. Според информациите, целиот проект вреди 4,6 милиони евра и се очекува да биде готов најдоцна до март, 2018 година.

 

 

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu