Бесплатни еднодневни излети за основците

In Основно образование
Loading...

Како што објави општина Карпош, од денеска па се до крајот на овој месец, основците од прво до седмо одделение од десетте училишта, ќе посетат едукативен еднодневен излет на две локации и тоа Кучково и Пеленица-Драчево.

Ексурзиите кои ќе бидат пропратени со наставници-водичи, ќе ги посетат околу 4.365 ученика. Овие пролетни излети се дел од Програмата за образование за 2017 година.

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu