Андреа Бочели повторно измами солзи: Сними емотивен дует со својот син (Видео)

In Живот и стил
Loading...

Италијанскиот тенор Андреа Бочели е еден од најпознатите оперски пејачи, како во Италија така и во светот. Неодамна своите фанови ги воодушеви со дует со својот син Матеа, а пораката на песната ќе ја сфатат родителите.

– Секој кој е родител, кој ја познава драгоцената одговорност која ја имаат мајката или таткото – во потполност ќе го разберат значењето кое за мене го има оваа песна. ,,Fall On Me” е прв дует со мојот син Матеа – напиша на својот Facebook славниот италијански тенор Андреа Бочели.

Бочели има три деца, синовите Армоса (23) и Матеа (20) од првиот брак со Енрика Чензати и ќерката Вирџинија (6) со сегашната сопруга, глумица и продуцентка Вероника Берти.

Loading...

You may also read!

Од тука може да ја симнете апликацијата МојДДВ

Денеска стартува проектот „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите

Read More...

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Mobile Sliding Menu