Андреа Бочели повторно измами солзи: Сними емотивен дует со својот син (Видео)

In Живот и стил

Италијанскиот тенор Андреа Бочели е еден од најпознатите оперски пејачи, како во Италија така и во светот. Неодамна своите фанови ги воодушеви со дует со својот син Матеа, а пораката на песната ќе ја сфатат родителите.

– Секој кој е родител, кој ја познава драгоцената одговорност која ја имаат мајката или таткото – во потполност ќе го разберат значењето кое за мене го има оваа песна. ,,Fall On Me” е прв дует со мојот син Матеа – напиша на својот Facebook славниот италијански тенор Андреа Бочели.

Бочели има три деца, синовите Армоса (23) и Матеа (20) од првиот брак со Енрика Чензати и ќерката Вирџинија (6) со сегашната сопруга, глумица и продуцентка Вероника Берти.

You may also read!

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Луѓето кои се будат рано наутро се навистина посреќни, потврдува науката

Жаклин Лејн, докторка во Општата болница во Масачусетс, неодамна спроведе истражување поврзано со спиењето и резултатите ги објави во

Read More...

Mobile Sliding Menu