Англиски јазик од рана возраст. Бесплатен online курс за почетници!

In Основно образование
Loading...

Овој бесплатен интернет курс ќе ви помогне да го дознаете најдобриот начин на кој малите деца учат англиски како втор јазик, додека во меѓувреме сè уште го учат мајчиниот.

Преку учество на курсот ќе научите како и зошто децата учат најдобро преку игра, како и што родителите и воспитувачите можат да направат за да им овозможат на децата да извлечат најмногу од процесот на учење.

Пријавување на следниот линk:

www.futurelearn.com/courses/english-in-early-childhood

Извор: www.britishcouncil.mk

Loading...

You may also read!

Три калуѓерки заработиле скоро милион евра од марихуана (Галерија)

Целиот проект го започнале пред седум години со само 12 билки, пренесува Klix.ba. Тие тврдат дека со своите производи успеале

Read More...

Вакцините и аутизмот немаат апсолутно никаква поврзаност, тврди уште една голема студија

Новата голема студија спроведена во Данска, не открила поврзаност меѓу вакцинирање против мали сипаници, заушки и рубеола и развој

Read More...

Милијарда долари собрани за обнова на Нотр Дам, а не сме во можност да ја обновиме планетата

Историските обележја како катедралата Нотр Дам се значајни симболи на културата, па нормално, луѓето ќе се приврзат емотивно со

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu